Staré autorádio s novými funkcemi

DVD, GPS, reproduktory, rádia, kabely, kapacitátory, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Peťas
Nováček
Příspěvky: 55
Registrován: 09 led 2016 17:28
Bydliště: Benešov

Staré autorádio s novými funkcemi

Příspěvek od Peťas »

Ahoj,
jestli už to někde na internetu je tak se omlouvám, ale řešení je z mé hlavy.
Podělím se s mým řešením autorádia.
Sehnal jsem na základě podnětu místního člena Danny350 autorádio Honda/Clarion 428ta. Pravděpodobně se nedávalo do Del solek. Má starý konektor - placatý jako mám v autě. Není tedy potřeba žádných redukcí. Tady nevím jestli se po celou dobu výroby Del solek požíval stejný konektor, ale předpokládám, že ano. Má jednu nutnou výbavu a to vstup na CD měnič. Do tohoto vstupu je možné objednat z Číny adaptér (aktuální cena do 600kč), který je zakončený USB vstupem (například pro flashdisk) a 3,5mm jack vstupem (například pro MP3 nebo telefon). Tenhle adaptér možná někteří znáte a není příliš moderní. Moderní doba je bezdrátová. Dále budeme potřebovat USB - jack 3,5 mm adaptér s bluetooth. Opět lze sehnat v Číně. Tady pozor jsou dvě verze. Dobré je aby v popisu bylo handsfree nebo a2dp. Dále si pohlídejte aby mělo správné USB pasující do adaptéru z CD měniče ať nemusíte shánět redukci. K propojení jacků z adaptérů budete potřebovat jackovou propojku (toto není nutné pokud koupíte verzi v příloze na obrázku - tu jsem teď objevil, já mám jinou s jack samečkem takže nevyzkoušeno). Seženete opět v Číně nebo v dobrém elektru. Teď už stačí jen vše pospojovat, na rádiu vybrat disc a telefon propojit s bluetooth adaptérem. V nastavení telefonu (Android) jsem vybral aby byl pro hovory použit mikrofon telefonu a ne bluetooth adaptéru.
To je vše. Teď už stačí nastavit navigaci, spustit hudbu a vyrazit na dovolenou. Hudba z telefonu se přehrává z reproduktorů auta, hlasová povely navigace při ztišené hudbě také a když vám bude někdo volat uslyšíte ho také z reproduktorů.
Telefonování zkoušeno zatím pouze staticky. Jízdnou zkouška teprve proběhne.

Podobně lze provést u jiných originálních radií a jiných vozidel. Původně jsem to měl vymyšlené pro novější modely radia s novým konektorem, kde je potřeba redukce.

Nenesu žádnou odpovědnost za nefunkčnost ve Vašem voze.

Jelikož nesnáším ovládání hlasitosti na tlačítka tak budu rád když mi dáte tip na originální autorádio se starým konektorem, vstupem na CD měnič a ovládání hlasitosti na kolečko :-)

V případě dotazů Vám možná někdy odpovím :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Není pochyb o tom, kdy začali lidé poprvé závodit v autech. Bylo to v den, kdy bylo vyrobeno druhé auto. Richard Petty
Uživatelský avatar
SpaceMan
Předseda
Příspěvky: 415
Registrován: 08 pro 2015 15:11
Bydliště: Poříčí nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Staré autorádio s novými funkcemi

Příspěvek od SpaceMan »

To je hodně zajímavé... No co to pak nějak hezky z dokumentovat a pokud máš fotky, tak z toho udělat návod? ;)
... Drive it like you stole it ...
Uživatelský avatar
Peťas
Nováček
Příspěvky: 55
Registrován: 09 led 2016 17:28
Bydliště: Benešov

Re: Staré autorádio s novými funkcemi

Příspěvek od Peťas »

Premyslel jsem jak to pojmout a do jake sekce to dat. Nakonec jsem to dal sem. Resil jsem to a montoval uz behem leta. Fotky z prubehu prave nemam. Ted za dlouhych zimnich veceru byl cas to zpracovat pro ostatni. Verim, ze je to pro pripadne zajemce pisemne popsane dostatecne aby si to podle toho mohl instalovat stejne nebo podobne. A pokud ne jsem tu pro pripadne dotazy.
Není pochyb o tom, kdy začali lidé poprvé závodit v autech. Bylo to v den, kdy bylo vyrobeno druhé auto. Richard Petty
Odpovědět