K: Koupím del Solku aneb "Jedna pro mě?"

Sháníte auto? Neváhejte se zeptat
Uživatelský avatar
Danny350
Nováček
Příspěvky: 58
Registrován: 02 pro 2017 00:01
Bydliště: blízké okolí Brna

Re: K: Koupím del Solku aneb "Jedna pro mě?"

Příspěvek od Danny350 »

SpaceMan píše: 15 dub 2021 19:16 Ideální je jet ve dvou, když tomu dáš napít a za Tebout o bude vypadat jak po Trabantu, tak je jasno.

Jeden jede s majitelem a druhý jede za nimi a kouká jak se auto chová
Tzn. olej se dostává do spalovacího prostoru a čoudí to jako dvoutakt. To ale aby bylo takhle poznat, to už by toho oleje tam muselo jít fakt hodně.
🚗 Honda CRX del Sol ESi, r.v. 1996, TransTop, zelená 🚗
Uživatelský avatar
Peťas
Nováček
Příspěvky: 55
Registrován: 09 led 2016 17:28
Bydliště: Benešov

Re: K: Koupím del Solku aneb "Jedna pro mě?"

Příspěvek od Peťas »

Pokud zere hodne tedy vice nez 1l oleje na 1000 km tak to poznas. Bude cerne kourit i na volnobeh. Me to zacalo tak ze jsem jel z kopce bez plynu na zarazenou rychlost a po pridani plynu se objevil cerny oblak v zrcatku cim delsi jizda bez plynu tim vetsi oblak. Na narazniku jsou u vyfuku cerne tecky popela i po kratke jizde. Vyfuk bude uvnitr hodne cerny. Urcite bych ze zeptal zda a kdy byly delany pistni krouzky. Jinak pokud ti zmizi od horni rysky po spodni coz je asi litr za 5000km - vyrobcem uvedena horni hranice probehu mezi vymenama oleje tak to je v poradku a znamena to ze se nestydis vyuzit potencial motoru ;-)
Není pochyb o tom, kdy začali lidé poprvé závodit v autech. Bylo to v den, kdy bylo vyrobeno druhé auto. Richard Petty
Uživatelský avatar
Danny350
Nováček
Příspěvky: 58
Registrován: 02 pro 2017 00:01
Bydliště: blízké okolí Brna

Re: K: Koupím del Solku aneb "Jedna pro mě?"

Příspěvek od Danny350 »

Peťas píše: 15 dub 2021 19:48 Pokud zere hodne tedy vice nez 1l oleje na 1000 km tak to poznas. Bude cerne kourit i na volnobeh. Me to zacalo tak ze jsem jel z kopce bez plynu na zarazenou rychlost a po pridani plynu se objevil cerny oblak v zrcatku cim delsi jizda bez plynu tim vetsi oblak. Na narazniku jsou u vyfuku cerne tecky popela i po kratke jizde. Vyfuk bude uvnitr hodne cerny. Urcite bych ze zeptal zda a kdy byly delany pistni krouzky. Jinak pokud ti zmizi od horni rysky po spodni coz je asi litr za 5000km - vyrobcem uvedena horni hranice probehu mezi vymenama oleje tak to je v poradku a znamena to ze se nestydis vyuzit potencial motoru ;-)
Super díky.
🚗 Honda CRX del Sol ESi, r.v. 1996, TransTop, zelená 🚗
Uživatelský avatar
Danny350
Nováček
Příspěvky: 58
Registrován: 02 pro 2017 00:01
Bydliště: blízké okolí Brna

Re: K: Koupím del Solku aneb "Jedna pro mě?"

Příspěvek od Danny350 »

Tak jen nahlásím stav auta z Prahy, kdyby tam náhodou chtěl někdo jet:
- značná koroze víka kufru, už odloupaný lak
- značná koroze u spolujezdcových dveří, prožraný durch
- lehká koroze na více místech, puchýře pod lakem např. sloupky čelního okna
- koroze obou prahů, rozsah pod plastem jsem neměl chuť zkoumat
- plastové prahy nedopasované
- špatně dopasovaný přední i zadní nárazník po bouračkách
- motor totálně zechcaný od oleje, pod autem kaluž
- po sešlápnutí plynu bílý kouř z výfuku
- prodřená sedačka řidiče
detaily a podrobnější ohledání jsem neprováděl, celkově auto působí ošuntělým a naprosto neudržovaným dojmem, za 90 tisíc si teda představuju něco úplně jinýho
🚗 Honda CRX del Sol ESi, r.v. 1996, TransTop, zelená 🚗
Uživatelský avatar
SpaceMan
Předseda
Příspěvky: 415
Registrován: 08 pro 2015 15:11
Bydliště: Poříčí nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: K: Koupím del Solku aneb "Jedna pro mě?"

Příspěvek od SpaceMan »

:roll:
No ty Voe, to nechceš. Hele a co ta targa od Carlose? Nebyla by to tak trochu sázka na jistotu?
... Drive it like you stole it ...
Uživatelský avatar
Danny350
Nováček
Příspěvky: 58
Registrován: 02 pro 2017 00:01
Bydliště: blízké okolí Brna

Re: K: Koupím del Solku aneb "Jedna pro mě?"

Příspěvek od Danny350 »

SpaceMan píše: 16 dub 2021 18:35 :roll:
No ty Voe, to nechceš. Hele a co ta targa od Carlose? Nebyla by to tak trochu sázka na jistotu?
Když já mám Plzeň přes 300 km :-/
To už je akce pomalu na celej víkend.
Ale po této zkušenosti o tom asi zase začnu uvažovat.
🚗 Honda CRX del Sol ESi, r.v. 1996, TransTop, zelená 🚗
Uživatelský avatar
Peťas
Nováček
Příspěvky: 55
Registrován: 09 led 2016 17:28
Bydliště: Benešov

Re: K: Koupím del Solku aneb "Jedna pro mě?"

Příspěvek od Peťas »

Tak to cumim. Lidi to proste zkousej a nemaj soudnost s cenou. Jinak k tomu dopasovani. Taky mi narazniky nesedi uplne top jako nova moderni vozidla. Realne jsem moc delsolu nevidel tak abych je detailne zkoumal. Ale v inzercich je to videt hodne casto ze narazniky moc nesedi. Muze to byt ze to je bourany a nebyl pouzit originalni naraznik ale z druhovyroby, ktery nesedi uplne presne. Diky za report.
Není pochyb o tom, kdy začali lidé poprvé závodit v autech. Bylo to v den, kdy bylo vyrobeno druhé auto. Richard Petty
Uživatelský avatar
Peťas
Nováček
Příspěvky: 55
Registrován: 09 led 2016 17:28
Bydliště: Benešov

Re: K: Koupím del Solku aneb "Jedna pro mě?"

Příspěvek od Peťas »

Na bazosi jich vyskakalo celkem dost (v pomeru drive) za posledni mesic ale jestli dobre chapu jsi z jizni moravy a vsechny mas dost daleko. Teda neco je kladno, beroun a jedna praha tak to si mel vzit rovnou s tou prahou.
Není pochyb o tom, kdy začali lidé poprvé závodit v autech. Bylo to v den, kdy bylo vyrobeno druhé auto. Richard Petty
Uživatelský avatar
Danny350
Nováček
Příspěvky: 58
Registrován: 02 pro 2017 00:01
Bydliště: blízké okolí Brna

Re: K: Koupím del Solku aneb "Jedna pro mě?"

Příspěvek od Danny350 »

Peťas píše: 16 dub 2021 18:50 Tak to cumim. Lidi to proste zkousej a nemaj soudnost s cenou. Jinak k tomu dopasovani. Taky mi narazniky nesedi uplne top jako nova moderni vozidla. Realne jsem moc delsolu nevidel tak abych je detailne zkoumal. Ale v inzercich je to videt hodne casto ze narazniky moc nesedi. Muze to byt ze to je bourany a nebyl pouzit originalni naraznik ale z druhovyroby, ktery nesedi uplne presne. Diky za report.
K tomu dopasování: chápu, že u aut tohoto věku to nebude dokonalost sama, ale abych na jedné straně do mezery strčil prst a na druhé ty plechy o sebe dřou... takový auto já nechci
každá bouračka se pozná, ale musí být kvalitně opravená
🚗 Honda CRX del Sol ESi, r.v. 1996, TransTop, zelená 🚗
Uživatelský avatar
Danny350
Nováček
Příspěvky: 58
Registrován: 02 pro 2017 00:01
Bydliště: blízké okolí Brna

Re: K: Koupím del Solku aneb "Jedna pro mě?"

Příspěvek od Danny350 »

Je pravda, že na bazoši jich je dost. Drtivá většina je ale napadená tunerama a mně není 18, abych montoval na auta spojlery. Já chci auto v co možná nejvíc originálním stavu. Z toho bazoše připadá v úvahu jen toto https://auto.bazos.cz/inzerat/134681034/honda-crx.php
a to je opět přes 300 km.
Budu si muset asi naplánovat dlouhé výlety.
🚗 Honda CRX del Sol ESi, r.v. 1996, TransTop, zelená 🚗
Odpovědět